Wisła Warszawa nie taka straszna jak ją malują

• Gracjan Broda

Podopieczne Mariusza Bujka sprawiły niespodziankę w Warszawie pokonując w tie-breaku faworyzowaną Wisłę. To już drugie zwycięstwo policzanek w nowym sezonie rozgrywek I ligi siatkówki kobiet.

Policzanki przegrywały już 2:0 po porażkach w pierwszych dwóch setach do 22 i 20. Szkoleniowiec polickiego klubu zdecydował się w miejsce Gabrieli Jasińskiej, Agnieszki Buczek i Agnieszki Kazanieckiej wprowadzić Klaudię Boguszewską, Emilię Oktabę i Annę Widerę.

- Zmiany, które dokonałem tuż przed rozpoczęciem trzeciego seta sprawiły, że udało nam się wrócić do gry i realnie myśleć o korzystnym wyniku w tym spotkaniu - powiedział tuż po zakończeniu spotkania Mariusz Bujek, szkoleniowiec PSPS Chemik Police.

Siatkarki Polickiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej Chemik Police wygrały trzeciego seta na przewagi do 24. To było decydujące starcie bowiem pozwoliło podopiecznym Mariusza Bujka uwierzyć w końcowy sukces. Czwarty set ponownie padł łupem chemiczek i o zwycięstwie w dzisiejszym starciu decydować miał tie-break.

W decydującym starciu ponownie lepsze okazały się siatkarki z Polic i to one mogły cieszyć się z kolejnego zwycięstwa na pierwszoligowych parkietach.

- Mimo, iż nie ustrzegliśmy się błędów to jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu. Najważniejsze, że zwycięstwo zabieramy ze sobą do Polic - podsumował Mariusz Bujek.

Wisła Warszawa - PSPS Chemik Police 2:3 (25:22, 25:20, 24:26, 22:25, 13:15)

PSPS Chemik Police: Łukasiewicz, Grobys, Jasińska, Soter, Buczek, Kazaniecka, Nickowska oraz Boguszewska, Oktaba i Widera.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda